Všeobecná medicína a prevencia

Poskytujeme základné úkony ako vstupné prehliadky, vakcinácie, odčervovacie programy, prevenciu proti ektoparazitom, čipovanie Vašich miláčikov, vystavenie európskych petpasov. Ďalej ponúkame základné vyšetrenie od „ňufáka po chvost“ vrátane vyšetrenia uší, očí, ústnej dutiny, meranie telesnej teploty, počúvanie srdca a pľúcneho poľa, zhodnotenie pulzu, celkového zdravotného stavu a hmotnosť

Diagnostika

V rámci diagnostiky ponúkame vyšetrenie krvi - hematológiu, biochémiu, hormonálne vyšetrenie, zrážanlivosť krvi. Veľké množstvo genetických vyšetrení, detekciu pôvodcu ochorenia pomocou PCR alebo rýchleho antigénového testu (FIV, FeLV, parvovírus, giardia...). Ďalej ponúkame cytologické vyšetrenie z útvarov z kože, útvarov, telesných tekutín, chemické a mikroskopické vyšetrenie moču.

Interná medicína

Interná medicína sa zaoberá vnútornými orgánmi - ide najmä o choroby srdca, pľúc, orgánov tráviacej sústavy, vylučovacej sústavy a žliaz s vnútornou sekréciou, nezameriava sa však len na jeden orgán alebo chorobu, ale snaží sa o komplexný pohľad na choré zvieratko.

Dermatológia

Dermatológia sa zaoberá prevenciou a liečbou chorobných zmien na koži a jej derivátoch. V rámci dermatológie ponúkame diagnostiku a liečbu kožných ochorení, vrátane mikroskopického vyšetrenia, ďalej prevenciu a poradenstvo v oblasti starostlivosti o srsť a kožu. Kožné príznaky môžu byť spôsobené aj alergickou reakciou a v takomto prípade vieme poradiť/ vypracovať plán eliminačnej diéty.

zvierata

Endokrinológia

Endokrinológia sa zaoberá žľazami s vnútorným vylučovaním, hormónmi a správnym fungovaním vnútorného prostredia. V rámci endokrinologického vyšetrenia poskytujeme diagnostiku a liečbu najčastejších endokrinologických ochorení psov a mačiek ako je napríklad cukrovka (Diabetes mellitus), ochorenia štítnej žľazy (hypotyreóza, hypertyreóza), ochorenia nadobličiek (Cushingov syndróm, Addisonova choroba)...

Urológia

Urológia sa zaoberá diagnostikou a liečbou ochorení vylučovacieho ústrojenstva - obličkami, močovým mechúrom a močovými cestami. V našej ambulancii poskytujeme komplexné vyšetrenie moču - chemickú a mikroskopickú analýzu. Ďalej stanovujeme krvné parametre ako kreatinín, močovinu, SDMA, UPC, ktoré sú dôležitými indikátormi ochorenia obličiek. V prípade záujmu je možné stanovenie aj BRAF mutácie u psov, čo nám dokáže pomôcť pri včasnej diagnostike karcinómu prechodného epitelu a karcinómu prostaty u psov (zhubné nádory).

zvierata

Poradenstvo

Poskytujeme behaviorálne poradenstvo (problémy so správaním) v prípadoch ako je napríklad separačná úzkosť u psa, agresivita voči ľuďom a zvieratám, strach z búrok, ohňostrojov, močenie a trúsenie na nežiaducich miestach v dome, stereotypné správanie... Ďalej poskytujeme výživové poradenstvo, program na kontrolu hmotnosti, predaj veterinárnych diét - v našej ambulancii je možné zakúpiť krmivá značky Royal Canin alebo prírodné krmivá Alleva (iné značky na objednávku). V prípade záujmu je možnosť konzultácie v oblasti alternatívnej medicíny a predaj produktov Energy Vet.

Kozmetické úkony

V rámci tzv. kozmetických úkonov poskytujeme strihanie pazúrikov, toaletu paraanálnych žliaz („vytlačenie vačkov“), toaletu uší, preväzy rán...

Socializačná návšteva

Možnosť socializačnej návštevy, kedy prídete so zvieratkom iba na návštevu bez úkonu, alebo prídete na obhliadku mačacieho hotela, kde Vám vysvetlím ako to u nás chodí.